Jose Rodrigues Dos Santos Tanr'nn Forml Pdf E-kitap indir

"Rab mahirdir ama zalim deildir. Doa srlarn sinsiliinden deil zndeki yceliinden dolay saklar."
-Albert Einstein-

1951 sonbahar: srail'in ilk babakan David Ben Gurion, Albert Einstein'la tanmak iin Princeton'a gider. Ziyaretinin amac nkleer silah elde etmektir. Atomla balayan gizli sohbetleri hzla Tanr'nn varlna doru ynelir. Einstein Tanr'nn formlnn peindedir. Dnya dzenini tepe taklak edebilecek bir nemde olduu iin CIA de bu belgenin izini srmektedir.

Gnmz Kahire'si, Tahrir Meydan: Kriptolog ve tarih profesr Thomas Noronha'nn hayat, ekici ranl bir kadn olan Ariana Pakravan'n, ok gizli bir elyazmasn deifre etmek iin yardmn istemesiyle alt st olur. Albert Einstein imzal elyazmasnn bal Tanr'nn Forml'dr. Bu forml deifre edebilecek tek uzman Noronha'dr. Bunun farknda olan tm glerse Noronha'y izlemektedir. Kendisiyle birlikte dnyann da kaderini ilgilendiren bu forml pandorann kutusuna dnmek zeredir.

Tanr'nn Forml, zamann balangcna, evrenin kkenine ve hayatn anlamna dair bu mthi macerada kuantum fiziini dinle, Bat felsefesini Dou mistisizmiyle buluturan "Tanr var m? Doum ve lm nasl eyler? Evren sonsuz mu yoksa bir gn yok olacak m?" gibi insanln her zaman zerine kafa yorduu sorulara da bir cevap ararken okurlara unutamayacaklar bir maceray da sunuyor.

Tanr'nn Forml bilimin hl kefetmeye alt biricik yer olan dnyadan ve onun balangc ve sonundan bahsediyor. Hikyenin konusu bilimsel ayrntlara boulmadan okuyucuyu ilk sayfadan sonuna kadar ele geiriyor. Tanr'nn Forml sinemaya uyarlanacak kadar gl bir grsel algya sahip. Peki, hikyede ne anlatlyor? Okuyucuyu bunu kendi bana kefetme zevkinden mahrum brakmayacam. Ancak u kadarn syleyebilirim ki kitab bir kez okumaya baladnzda elinizden dremeyeceksiniz.
-O Primeiro de Janeiro, Portekiz-
(Tantm Blteninden)

https://turbobit.net/mb2tryu0r7de/Jo...rml.zip.html