Rt Erata Sachmalama Trke de Neymi! Pdf E-kitap indir

"Her ey eskir, ypranr, unutulur ama birtoplumunu dili tam bamszln korursa, sonsuza dek yaantsn srdrr.
Sayn Rt Eratann bu dev almas ite bize bunu anmsatyor, bu gerei, bu dil savan....O sava yiritmemizin kanlmazln...Sayn Eratann ortaya koyduu bu dev yapt, bizi gerek bir yolculua, birbyk savama ardr"
-Oktay Akbal

"Trkenin "vey evlat" gibi algland bir lkede, asl sorumlular dururken, byle tek tk insanlarn kafa yorarak, alp abalayarak Trke kitab yazmalar alklanacak bir cesarettir. Bu cesareti gsterenleri ve gsterecekleri kutluyor, "kaleminize salk" diyorum"
-Jlide Glizar

"Rt Erata, kreselleme srecinde dilimizin, yazmzn bana gelenleri gzler nne seriyor. (...) kltrmzn aynas, varlmzn simgesi ve geleceimizin gvencesi gzel Trkemizi bilenleri, sevenleri uyaryor, greve aryor. Uyanmamak, katlmamak elde deil"
-Bozkurt Gven

"Rt Erata, yaamn her alann uyank bir Trke bilinciyle tarayp, nerelerde hangi noktalara geldiimizi gsterirken, okurlarn ayn uyank bilince ve salkl bir duyarlla, derin aymazlk iinde bulunanlar da uyanmaya, kendine gelmeye, harekete gemeye aryor"
-Feyza Hepilingirler

"Bu kitap gereklerle yzletiriyor bizi. Elbette yz olana katk salayacak, yzszlere seslenmeyecektir. Eline salk Rt Erata"
-Sevgi zel

Sachmalama Trke de neymi! gerekten de, altndan g kalklacak bir aratrmann rn. Bunlar bilene, bilgilerini yeni batan gzden geirmesine olanak veriyor; bilmeyeneyse olduka ok ey retiyor.
Ali Pskllolu

"Bu kitap, dilimizin nereden geldiini, kkenini, nasl olmas gerektiini, hangi nedenlerle, hangi boyutlarda yozlatrldn bilmek, renmek, anlamak iin byk bir dikkatle okunmaldr.
Titizlikle, zenle hazrlanm geni bir aratrma, bu konularda ikileme dtmzde bize yol gsterecek byk bir alma...
Yrekten kutluyorum"
-Macide Tanr
(Arka Kapak)

https://turbo.to/oh6alm5ubtpw/Rt....ymi!.zip.html