Erdal z Krmz Balon Pdf E-kitap indir

Fransz film ynetmeni Albert Lamorisse'in ocuklar iin yaratt Krmz Balon adl filmi ilk grdmde 20 yandaydm. lerleyen yllar iinde birka kez daha grdm. Son olarak da video kopyas geti elime. Her izleyiimde o ocuka hzn yeniden yaadm. Filmin kahraman kk Pascal, filmin bir yerinde 'balon' diye seslenir. Filmdeki tek konuma da budur. Video bant gnlerce, kare kare izledim; ince ince notlar aldm; sonra da getim makinenin bana, bu kitab yazdm. Bu gzel filmin yazl bir yks yoktu. Ama imdi var. Elinizdeki kitap, Albert Lamorisse'in yaratt Krmz Balon adl filmin kitabdr; sevgili kk Pascal ile kocaman Krmz Balon'un yazl yksdr. Yazarken, bir amacm da, kitab, filmin yaratcs Albert Lamorisse'e gndermek, onu artmakt, sevindirmekti. Artk onun yaamadn nereden bilebilirdim. Bu byk ustann, hem de yine ocuklar iin yeni bir filmin ekimi srasnda bir helikopter kazasnda lm olduunu renince ok zldm. ok sevdiim bu kitabm, onun filminden aldm birka fotorafla sslemekten kanmadm. Altnda yatt toprak ynndan gkyzne renk renk balonlar uuran sevgili Albert Lamorisse'e adyorum bu kitabm. Toprana balonlar yasn.

https://turbo.to/kkdzuo8hko14/Erdal....Balon.zip.html