brahim Tenekeci Kpk Pdf E-kitap indir

"Allah biliyor ya
Benim aknlm sizinkine benzemez
Gayrete drr beni, umursamadmz eyler"

air aknl bir air sessizliinin rndr. kpk de bu air aknlnn rndr. Su zerinde dnp dolaan bu kpk bir air kalbinde bir imge denizidir. Kck halinde bir amazon havsa kadar zengindir. >Demitik ki air duyarl lazmdr. air herkesin bakt taraftan farkl anlam karandr. air bu anlam bir iir olarak indirir en ke durakta.

Kpk brahim Tenekeci kitaplarnn en narinidir bence. En doygun ve en dingin. Belki de suyu anmsatt iin o kpk ve o kpn su zerinde resimletirdii duru iindir. Su gibi berrak, ak kadar byk, ate kadar harl.

Sz Yormadan anlatyor air iirini. Sz incitmeden, krmadan olunmadk bir yklemle. Bitirmiyor hemen. Keyfini sryor, seviyor onu uysal bir canl gibi. Bytp ylece sunuyor.

"efendime vermek iin
yirmi yedimden gl aldm
yirmi yetimden gl

bir bilseniz efendim
iin iin atee verdim iimdeki beni
ah beni
hangi vdiler istedi de gitmedim
kskandm da ne oldu, hayattan kendimi"

iir airin bir yolculuudur. O emmareden levvameye giden bir yolculuta kendi halini resimletirir. Bunu da ancak yrekli airler yapabilir. Getii vadilerin kandrmaca dzenine kaplmadan. Bir simurg gibi geer. Yorulur belki. Ama incitmez sz. Yormaz anlamn. Anlam genileten kalbinde o ferasetin nda bir ak alar kalbine, szleri o kalbin ndan aydnlanrken karanlk yollar deler.

"ah efendim, sorar durur can;
nasl bir sondur bu,
katka yaknlaan
katka yaknlaan.

derdimi anlattm efendim
derdimi anlattm, sz yormadan
oturup dua ettim, yalvardm;
akl git bamdan."

Akl git bamdan. Bu sz bir kalp ehlinin szdr ite. Kalbin saysz yolculuundan birinde o kalbin gtrd yere gtrr bize. Sz yormamak ancak kalple mmkn olur ve bu ii de ancak bir kalp iisi, bir yrek iisi yapabilir.

kpk

https://turbo.to/wusmsk43rtiu/brahi...Kpk.zip.html