Linda Elder Kritik Dnce Pdf E-kitap indir

Tm yaammz duygu ve dncelerimiz tarafndan ynetilmektedir. oumuz arlkla gerein farkna varmadan yaadmzdan dnce becerilerimizi gelitirmeyi nemsemeyiz. Ancak dnme, eitim, psikoloji ve daha birok alandaki bilim insannn zerinde alt ve gelitirmeyi hedefledikleri beceriler arasndandr. Dnme trleri iinde eletirel dnme en temel ve nemlileri arasndadr. Pek ok kii iin dnme bilin d bir eylem iken bilin alanna ekip zel eitim teknikleri ile gelitirmek mmkndr. Bu kitap sayesinde eletirel dnme becerilerinin kapsamnda kiinin tarafsz dnr hline gelme, dnme seviyesinden haberdar olma, temel akl becerileri, yetenekleri, igrlerinin gelimesine destek olma, sunulan dncenin zayf ve gl manasn kefetme vb. gibi becerilerini gelitirme, kendi dnme standartlarn bilme, soru sorma ve dnmedeki yerini anlama, dnme ieriini renme, iyi dnme becerilerini edinme, karar alma, problem zme, mantk d dnce ile baa kma, ulusal ve uluslararas propaganda yollar zihinsel kandrmaca ve maniplasyonun farkna varma, etik akl yrtme, stratejik dnme becerileri ve ileri dnr olma balklarnda bilgi ve beceri kazandrmay amalamaktadr. Buraya kadar sz edilen bu becerileri kapsayan kitabn hem bilgi vermesi hem de Trk akademisyen ve dnrleri tarafndan bu konuda yeni eserlerin kaleme alnmasn, aratrma yaplmasn tevik etmesi hedeflenmektedir. Kitabn hedef kitlesi, matematik bilimlerinde ve sosyal bilimlerde eitim gren renciler ve akademisyenler, politikaclar, medya mensuplar ilk akla gelenler arasndadr. Kitabn, kiisel geliimi bir yaam biimini hline getirenlere gelitirici bir okuma serveni olacana inanlmaktadr. (kim ile, kimin iin.)

21. yzyl becerileri arasnda ilk sralarda yer alan eletirel dnme becerisini stratejik ve sistematik olarak nasl gelitirilebileceini anlatan bu kitap, okuyucular iin hem gnlk yaamda hem de profesyonel hayatta kullanabilecekleri nemli reeteler vermektedir. Bilgi ann getirdii bilgi bombardman iinde hangi bilgiye nerede, nasl, niye, ne zaman ve kim ile kimin iin sorularnn cevaplarn ok gelimi tablolar ve ekiller ile anlatarak grsel anlamda hatrlanr ve uygulanabilir klmaktadr. Sol beynin ilevi olan eletirel dnceyi ok daha ileriye gtrerek bilginin yaratcla dntrlmesinde nemli rol oynamaktadr. Basitliin getirdii mkemmellik ile deien ve devrim niteliinde yaanan teknolojik geliimlerde okuyuculara uygulamal olarak karar verme becerilerini gelitirmekte ve bulunduklar ortamda farkndalk oluturarak fark yaratmalarn salayacak donanm vermektedir. Bu kitabn okuyucular sadece eitim dnyasndaki deiimi salamak isteyen kiiler deil profesyonel dnyada da dnm salamak isteyen oyuncular ve liderler olmaldr.
(Tantm Blteninden)

Sayfa Says: 516
Bask Yl: 2016

Dili: Trke
Yaynevi: Nobel Akademik Yaynclk

http://turbobit.net/xeb96mflkrdd/Lin...nce.pdf.html